Na początku gry wybiera się bankiera. Bankier zarządza planszą liczbową i ponumerowanymi krążkami. Plansza liczbowa podzielona jest na 5 pionowych rzędów z liczbami od 1 do 75. Pięć rzędów oznaczono kolejno literami B, I, N, G, O :
- rząd B od góry do dołu umieszczone są liczby od 1 do 15
- rząd I od góry do dołu umieszczone są liczby od 16 do 30
- rząd N od góry do dołu umieszczone są liczby od 31 do 45
- rząd G od góry do dołu umieszczone są liczby od 46 do 60
- rząd O od góry do dołu umieszczone są liczby od 61 do 75.
Każdy z graczy kupuje u bankiera taką samą liczbę kart. Cenę jednej karty gracze ustalają między sobą na początku. Zapłatę za kupione karty uiszcza się bankierowi. Całą kwotę, która wpłynęła ze sprzedaży kart, bankier dzieli na wygrane (pierwsza nagroda najwyższa, ostatnia najniższa).
Nagrody
Przy dziesięciu graczach bankier ustala na przykład 5 wygranych o różnej wielkości, a pięciu ostatnich graczy nie dostaje żadnej wygranej. Oczywiście można podzielić całe wpływy na wszystkich graczy. Najlepiej, gdy wszyscy gracze przed rozpoczęciem gry ustalą z bankierem, ile nagród zostanie przyznanych.
Żetony służące do zakrywania liczb na kartach bingo dostępne są do użytku dla wszystkich. Bankier z kolei miesza ponumerowane krążki, wyciąga po jednym i wywołuje na głos literę i numer krążka.
B 12
Na przykład wyciąga krążek B 12; wszyscy gracze, którzy mają na którejś ze swych kart w rzędzie B liczbę 12, zakrywają tę liczbę żetonem. Gracze, którzy nie mają tej liczby na swojej karcie, czekają na wywołanie kolejnego numeru. Bankier kładzie krążek B 12, na numerze 12 w rzędzie B, na swojej planszy liczbowej.
Gdy gracze są gotowi, bankier wyciąga kolejny numerowany krążek i wywołuje literę oraz numer krążka. Gracze, którzy mają go na swojej karcie, zakrywają go, a sam bankier również zakrywa numer na swojej planszy numerowanym krążkiem, który właśnie wyciągnął. Powtarza się to tak długo, aż któryś z graczy będzie miał zakryte na swojej karcie 5 kwadratów w rzędzie - pionowo, poziomo bądź ukośnie.
Białe kółeczko
Jeszcze przed rozpoczęciem wywoływania, każdy gracz zakrywa krążkiem wolny kwadrat, który znajduje się pośrodku karty. Kwadrat ten liczy się jak każdy zakryty kwadrat.
Jeżeli gracz zakryje krążkami 5 kwadratów w rzędzie, pionowo, poziomo czy też ukośnie, woła BINGO!. Bankier sprawdza BINGO, wywołując z karty gracza rząd zakryty żetonami i kontroluje go z własną planszą liczbową. Jeśli numery się zgadzają, gracz, który jako pierwszy osiągnął BINGO, otrzymuje pierwszą nagrodę, gracz który uzyska BINGO jako kolejny - nagrodę drugą itd. Każda karta, na której osiągnięto BINGO, od razu wypada z gry. Jeśli któryś z graczy popełni błąd (na przykład zawoła BINGO, ale numery na jego karcie będą źle przykryte), wtedy bankier usuwa wszystkie żetony z karty tego gracza.
W przypadku, gdy dwóch lub więcej graczy uzyska BINGO w tym samym czasie, zwycięzcę określa się poprzez losowanie.
Zwycięzca gry zostaje bankierem w kolejnej grze.
Wszystkie karty BINGO miesza się i rozdaje na nowo, i gra rozpoczyna się jak wyżej. Jeśli jest więcej kart niż graczy, każdy gracz może otrzymać po dwie lub więcej kart i grać na nich jednocześnie.
Oczywiście zamiast nagród pieniężnych można ustalić nagrody rzeczowe.