Pudło, które otworzyłeś kryje w sobie mnóstwo kolorowych kwiatków, zwierząt i innych przedmiotów. Abyś mógł rozpocząć grę, musisz te kolorowe elementy uporządkować. Możesz o pomoc poprosić tatę albo babcię.
Obydwie strzałki umieść w otworkach na planszy, jedną w kole z pszczołami i misiami, drugą w środku koła z baryłkami zapełnionymi miodem. Prawidłowo umieszczone strzałki powinny obracać się swobodnie.
Planszę połóż na kartonowej wkładce umieszczonej w pudełku. Kartonik, na którym namalowana jest ramka z plastrem miodu, złóż w kształt pudełeczka zgodnie z instrukcją i włóż do niego wszystkie baryłki z miodem. To będzie Twój ul. Ustaw go obok planszy do gry. Największy element scenografii, ten z dwoma ulami umieść wewnątrz pudełka przy krótszym boku.
Pozostałe elementy scenografii; myszki, konika polnego i kwiatki włóż w plastikowe podstawki i ustaw na planszy, lub na stole
w dowolnym miejscu. Misie, które będą pionkami w grze, umieść w podstawkach.
Każdy z graczy niech wybierze sobie jeden domek i ustawi w nim takiego samego misia, jaki jest namalowany obok jego domku.
Grę rozpoczyna najmłodsze dziecko. Ustawia swojego misia na łączce, na dowolnym kamieniu. Gdy wszystkie misie stoją na dróżce, najmłodsze dziecko rzuca kostką i posuwa się po dróżce o tyle pól ile wskaże kostka. Gdy miś zatrzyma się na polu
z plastrem miodu, wtedy dziecko kręci strzałką, która znajduje się przy polach z baryłkami. Strzałka może wskazać: jedną, dwie albo trzy baryłki. Teraz dziecko kręci drugą strzałką przy kole z misiami i pszczółkami. Jeżeli strzałka wskaże na misia, to wtedy dziecko bierze z ula tyle baryłek miodu, ile wskazała pierwsza strzałka. Jeżeli strzałka wskaże pszczółkę, dziecko odkłada baryłki do ula. Dalej gra następne dziecko.
W domkach misiów miejsca dla baryłeksą ponumerowane. Dzieci w trakcie gry wykonują działania matematyczne - dodawanie
i odejmowanie. Ważne jest, aby dzieci zapełniały pola z baryłkami we właściwej kolejności, zgodnie z liczbami umieszczonymi nad baryłkami - od 1 do 10. Wtedy w odpowiednim momencie będą miały szansę zaobserwować wyniki liczbowe wykonywanych przez siebie ruchów.
Przykład 1
Strzałka na kole z baryłkami wskazała 3 baryłki, a strzałka na kole z pszczółkami i misiami wskazała misia. Wtedy dziecko może zabrać z ula trzy baryłki i ułożyć je w domku swojego misia.
Przykład 2
Strzałka na kole z baryłkami wskazała 2 baryłki, a strzałka na kole z pszczółkami i misiami wskazała pszczółkę. Wtedy dziecko oddaje z domku swojego misia 2 baryłki miodu i wkłada je do ula.
Jeżeli dziecko nie miało w domku jeszcze żadnych baryłek, to wtedy nic nie oddaje.
Gra kończy się, gdy pierwsze dziecko umieści 10 baryłek miodu w domku swojego misia.